Adiunkt na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Stopień doktora informatyki uzyskał w Instytucie Informatyki Politechniki Śląskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie informatyki, poparte szkoleniami m.in. w zakresie systemów informatycznych

Jego zainteresowania naukowe i praktyczne  obejmują szereg aspektów związanych z informatyką, a także rynkami kapitałowymi. Współautor licznych publikacji dotyczących informatyki teoretycznej i stosowanej. Jego prace ukazały się m.in. w Foundations of Computing and Decision Science, w Fundamenta Informaticae, a także w Informatica. Wykonawca w grancie finansowanym z Narodowego Centrum Nauki. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego.